Esta página puede estar desactualizada. Revisa por favor la versión en español, completamente actualizada.
This page could be outdated. Please, check the English version, fully updated.
Nauka hiszpańskiego w Salamance, Hiszpanii - Szkoła języka hiszpańskiego Tía Tula
Salamanca, Ciudad del Español - Colegio Tía Tula (España)Salamanca, the City of Spanish - Tía Tula Language School (Spain)Apprendre Espagnol à Salamanque, Espagne - Tía Tula École d'EspagnolSalamanca – die Stadt der spanischen Sprache, Colegio Tía Tula (Spanien)Apprendere Spagnolo a Salamanca, Spagna - Tía Tula Scuola di SpagnoloSalamanca, Cidade do Espanhol – Colégio Tía tula (Espanha)Salamanca, a spanyol nyelv városa. Tía Tula NyelviskolaTalenschool in Salamanca, studentensfeer, meest zuivere SpaansSalamanca, město španělštiny - Jazyková škola Tía Tula (Španělsko)Salamanca, mesto španielčiny – Jazyková škola Tía Tula (Španielsko)Salamanka, miasto hiszpańskiego - Szkoła Tía Tula (Hiszpania)Саламанка, город Саламанка, Тиа Тула языковая школа, Испанияスペイン語の街サラマンカ - ティアトゥラ スペイン語学校(スペイン)
... jest jednym z najpiękniejszych miast Europy
... w sercu języka hiszpańskiego

Dlaczego wybrać Salamankę, żeby uczyć się hiszpańskiego?

Niewielka, czarująca, fascynująca

Salamanka to niewielkie miasto (170.000 mieszkańców) położone w zachodniej Hiszpanii, 200 km od Madrytu. W 2002 roku Salamanka została ogłoszona Europejską Stolicą Kultury. Jest również miastem Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości dzięki bogactwu swoich zabytków i sztuki. Na świecie słynie przede wszystkim z jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie. Piękno miasta i jego otoczenia jak również atmosfera studencka przyciągają każdego roku uczniów ze wszystkich zakątków świata. To wszystko sprawia, że nauka języka hiszpańskiego i poznawanie kultury Hiszpanii w Salamance jest fascynującym doświadczeniem. Nie na próżno jest znana jako Miasto Języka Hiszpańskiego.

Salamanka, Miasto Języka Hiszpańskiego

Salamanka jest znana jako Miasto Języka Hiszpańskiego z wielu powodów. Jest położona w części Hiszpanii uważanej za kolebkę tego języka: Kastylii. Ponadto znajduje się tutaj jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, specjalizujący się w naukach humanistycznych, a zwłaszcza językach. Z racji tego w Salamance zawsze mówiło się jedną z najczystszych i najbardziej poprawych odmian hiszpańskiego, co potwierdzają tysiące uczniów, którzy co roku przyjeżdżają tutaj, żeby poznać język Cervantesa bądź udoskonalić jego znajomość.

To idealne miasto do nauki ze względu na swój niewielki rozmiar i studencką atmosferę. Ponadto, standard życia jest bardzo wysoki. Z drugiej strony, odwrotnie niż w innych regionach Hiszpanii, takich jak Barcelona, Galicja lub Kraj Basków, które mają swoje własne języki i gdzie hiszpański jest tylko językiem urzędowym, w Salamance mówi się wyłącznie po kastylijsku, zarówno na ulicy jak i w urzędach.

Niesamowita oferta kulturalna każdego dnia

Salamanka posiada ofertę kulturalną odpowiadającą jej prestiżowi. Koncerty, spektakle teatralne, festiwale filmowe mają miejsce codziennie, dając gościom zawsze możliwość wyboru interesującego zajęcia. Nie brakuje również muzeów i wystaw, gdzie zgromadzone jest dziedzictwo od czasów średniowiecza po dwudziesty wiek, od Museo de la Catedral (Muzeum Katerdalne) po Centro de Arte de Salamanca (Centrum Sztuki Salamanki), reprezentujące historię hiszpańskiej sztuki i kultury.

Cud architektoniczny

Jednak najbardziej interesujące widoki w Salamance można oglądać na jej ulicach. Z racji tego, że miasto jest niewielkie i dostępne, zwiedzający może spacerować podziwiając niezwykłą architektekturę na każdym rogu ulicy. Splendor hiszpańskiego Renesansu zachował się w Salamance jak w żadnym innym miejscu, natomiast jeśli chodzi o Barok, watro wspomnieć Rynek Główny (Plaza Mayor), jeden z najpiękniejszych na świecie.

Młodość i nowoczesność

To wszystko stanowi tło dla życia studenckiego, które napełnia całe miasto radością i młodością i które stanowi jego prawdziwy znak rozpoznawczy. Tysiące studentów ze wszystkich zakątków świata wypełniają ulice Salamanki, jej bary i kawiarnie, kina oraz teatry, muzea, a także biblioteki. Co więcej, ożywiają i ubarwiają jej Rynek Główny, miejsce nasiąknięte atmosferą studencką, ktróre jest w stanie przyjąć i rozkochać każdego, kto się do niego zbliży.

Upryzwilejowane położenie geograficzne

Ponadto, Salamanka ma niesamowite umiejscowienie geograficzne, nie tylko ze względu na blikość Madrytu, ale także ponieważ można stąd w bardzo krótkim czasie dostać się do mnóstwa miejsc i miast, które cieszą się niezwykłą popularnością, takich jak Toledo, Segowia, Ávila, Galicja i wybrzeże Kantabrii, Portugalia, etc. Co więcej, w pobliżu miasta można podziwiać przepiękny kastylijski krajobraz oraz spędzić wolny czas na różne sposoby. Warto tu chociażby wzmienić jazdę konną, turystykę pieszą, trasy gastronomiczne, wycieczki do niewielkich wiosek…

Salamanka odpowiada zatem na wszystkie potrzeby ucznia języka hiszpańskiego, niezależnie od jego wymagań.


arco de plaza mayor
Convento San Esteban
interior de Universidad
noche en Plaza Mayor
Plaza Mayor
rana de la Universidad
Semana Santa
terraza de Plaza Mayor

Używamy własnych plików cookies (tzw. “ciasteczek”) oraz korzystamy z plików osób trzecich w celu optymalizacji korzystania ze stron internetowych oraz zaoferowania informacji, którymi użytkownik mógłby być zainteresowany. Jeśli zamkniesz to ogłoszenie i będziesz kontynuować przeglądanie, będzie to znaczyło, że akceptujesz jego wykorzystanie. Dowiedz się więcej. ZAAKCEPTUJ